Různé tváře zahradních altánů – způsob, jak doma relaxovat

Zahradní altán s plnou střechou je v jarní a letní sezóně ideálním místem pro venkovní relaxaci. Budete tam trávit čas se svými blízkými bez ohledu na povětrnostní podmínky. Prohlédněte si naše vybrané návrhy hotových návrhů zahradních altánů.

Existuje mnoho důvodů, proč si pořídit dárek v podobě dalšího místa pro rekreaci na zahradě. Pokud nemáte možnost vytvořit si u domu krytou terasu nebo je-li plocha pozemku příliš malá, zahradní altán je skvělým řešením. Určitě zatraktivní společenská setkání s vašimi blízkými a zpříjemní chvíle strávené s knihou v ruce za doprovodu ptačího zpěvu. Zajímavým nápadem je přístavba skladu nářadí a zahradní techniky nebo vybudování altánku u samostatně stojící garáže. Altánky se složitější konstrukcí se mohou skládat i z několika místností a nabízejí atrakce, jako je soukromá sauna.

Náklady na stavbu zahradního altánu

Náklady na stavbu altánu se velmi liší. Výstavba takového zařízení externí firmou na základě individuálního projektu stojí několik až několik desítek tisíc korun v závislosti na velikosti a doplňkových funkcích altánu. Úspory zaručí i vlastní realizace projektu včetně individuálního nákupu materiálu a částečné svépomocné výstavby.

Stavba altánu z pohledu práva

V případě malých altánů není stavební povolení vyžadováno, ale je nutné, pokud plocha budovy vypočtená na základě obrysu stěny přesahuje 25 m2 . ve městě a 35 m2. mimo hranice města. Výška altánu však může být až 5 m v případě střechy šikmé a 4 m v případě střechy ploché. Celkový počet hospodářských budov na pozemku nesmí přesáhnout 2 jednotky na každých 500 m2. povrch. Pokud tato kritéria nejsou splněna, je nutné požádat o stavební povolení.