Prosklené stěny – výhody a nevýhody

Sklo vypadá v prostoru domu skvěle, proto se vyplatí využít jeho dekorativních předností. Místo prosklených vitrín nebo interiérových doplňků vás může zlákat rozsáhlejší instalace, tedy prosklené stěny . Nejlepší je naplánovat je před zahájením výstavby dané nemovitosti – návrh domu by měl zohledňovat přítomnost tohoto typu stěn. Zkušení architekti snadno naplánují skleněnou instalaci s ohledem na velikost a charakter dané nemovitosti.

Prosklené stěny – proč se vyplatí vybírat

Profesionálně provedené návrhy domů s prosklenými stěnami osloví každého milovníka prostorných, světlých interiérů. Je to perfektní řešení pro lidi, kteří chtějí esteticky oddělit konkrétní oblast nemovitosti. Takové instalace jsou pozoruhodné kvůli vztahům členů domácnosti – průhledné stěnynepřipraví vás o kontakt s vašimi blízkými, které lze snadno pozorovat přes průhlednou tabuli. Za zmínku stojí, že samotné sklo není náročné na čištění – o jeho estetický vzhled se snadno postaráte. Nepochybnou výhodou prosklených stěn je 100% propustnost světla. V praxi s nimi můžete oplotit prostor bez okna, protože se k němu bude dostávat denní světlo z vedlejší místnosti. Zájemci o takové řešení by se měli domluvit s architektem tak, aby návrh domu s tímto problémem počítal. Pokud jde o povahu uspořádání, prosklené stěnydokonale ladí s dekorem inspirovaným skandinávským stylem, ve kterém se do popředí dostává minimalismus v elegantní verzi. To je skvělá nabídka pro milovníky prostorných loftů. Umístění skleněné stěny se vyplatí konzultovat s architektem, který vám řekne, jak s ní danou místnost opticky zvětšit.

Projekty domů s prosklenými stěnami – jsou vždy dobrým řešením

Montáž prosklených stěn vyžaduje preciznost a zkušenosti s realizací skleněných architektonických instalací, a proto by lidé, kteří se pro takové řešení rozhodnou, měli využít pomoci profesionálů nejen při přípravě samotného projektu stavby. Transparentní vymezení se navíc nebude líbit každému. Prosklené stěny se nejlépe hodí do chladných, minimalistických interiérů – pokud někdo není přesvědčen o estetice tohoto stylu, neměl by volit průhledné konstrukce. Nedostatek intimity může být pro mnoho lidí také nevýhodou. Průhledné stěny poskytují 100% viditelnost, takže nebudou fungovat při oddělení ložnice nebo samostatného pokoje pro dítě.

V dnešní době je možné objednat prosklené stěny dle individuálních preferencí ohledně barvy skla a jeho detailních parametrů. Stojí za zvážení tohoto neobvyklého řešení, které zajistí stylový charakter aranžmá v módní, minimalistické verzi. Profesionální interiéroví designéři snadno přizpůsobí typ průhledné instalace designovým preferencím členů domácnosti.