Tesla má další rekord v prodejích svých aut

Americký výrobce elektromobilů Tesla během prvního čtvrtletí letošního roku dodal zákazníkům bezmála 423 tisíc svých vozů. Je to nový čtvrtletní rekord. Ten předchozí z poslední čtvrtiny loňského roku činil 405 000 kusů.

Zajímavé je, že drtivou většinu z prodaných vozů vytvořily pouhé dva modely. Konkrétně menší SUV Tesla Y a sedan Tesla Model 3. Naopak starší a větší typy Model S a Tesla X našly své zákazníky dohromady jen v necelých deseti tisících případů.

V podobném poměru byla rozložena také produkce. Tedy Modelů 3 a Y se vyrobilo během prvních tří měsíců letošního roku 421 tisíc exemplářů, zatímco vozů s označením S a X jen 19 000 kusů.

Zájem po vozech Tesla vzrostl po lednovém snížení cen až o dvacet procent. Například Model 3 v základní verzi je nyní v České republice k dostání již od 1 099 900 Kč, Tesla Y pak stojí nejméně 1 159 900 Kč.

Po dlouhé době, kdy Tesla pouze částečně modernizovala své stávající typy vozů, by se letos měly na trhu objevit dvě novinky s jejím jménem.

Tím prvním by měl být futuristický pick-up Cybetruck, druhým pak levný vůz Tesla Model 2. Ovšem v minulosti se již mnohokrát stalo, že termíny avizované samotným Elonem Muskem nakonec dodrženy nebyly.